Sinop Video,Sinop Resimler,Sinop Tarihi,Sinop Türküleri,Sinop Belediyesi,Sinop Haberler,Sinop
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sinop Video,Sinop Resimler,Sinop Tarihi,Sinop Türküleri,Sinop Belediyesi,Sinop Haberler,Sinop

Sinop Video,Sinop Resimler,Sinop Tarihi,Sinop Türküleri,Sinop Belediyesi,Sinop Haberler,Sinop Gelenekleri,Sinop Spor,Yurttan Haberler,Dünydan Haber,Ekonomi Haber,Magazin Haber,Spor Haberler,Kültür - Sanat,Yaşam - Sağlık,İslam Video,Belgesel Video,

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Sinop Forum
Gerze Sitesi Dikmen Sitesi Durağan Sitesi Helaldı Forum Sitesi Ayancık Forum Sitesi Türkeli Sitesi Link Değişimi Link Ekle - Üye olunuz

Üye olunuz

Ziyaretçi Defteri

Sinop Video

Sinop Sohbet Giriş !

Sinop Türküleri dinle !

Sinop Resimler

Sinop Tarihi

Sinop Türküleri

Sinop Belediyesi

Sinop Haberler

Sinop Gelenekleri

Sinop Spor

Türkeli Tarihi

Ayancık Tarihi

Helaldı Tarihi

Gerze Tarihi

Saraydüzü Tarihi

Boyabat Tarihi

Dikmen Tarihi

Durağan Tarihi

Erfelek Tarihi

Üye olunuz

En son konular
» site ekle hit kazan, site ekle, toplist, link ekle, siteni ekle, bedava site ekle,
özlediğim kader sensin sevdiğim kadar ben Icon_minitimeC.tesi Ağus. 13, 2011 7:12 am tarafından KยSยгSยZ

» Sinop chat Sohbet odası sizlerle, sinop chat, sinop sohbet, karadeniz sohbet,
özlediğim kader sensin sevdiğim kadar ben Icon_minitimeC.tesi Ocak 30, 2010 12:03 am tarafından KยSยгSยZ

» Sinop,Saraydüzü,Dikmen,Boyabat,Durağan,Gerze,Ayancık,Türkeli, Sinop forum sitesi, sinop video, sinop resimleri, sinop haberleri, sinop yemekleri, sinop tarihi, sinop polis karakolu, sinop jandarma, sinop türküleri,
özlediğim kader sensin sevdiğim kadar ben Icon_minitimeC.tesi Eyl. 19, 2009 7:50 pm tarafından KยSยгSยZ

» www.sinop.forumdizini.net Açılmıştır ! sinop türkeli
özlediğim kader sensin sevdiğim kadar ben Icon_minitimeC.tesi Eyl. 12, 2009 5:15 am tarafından KยSยгSยZ

» 100 lerce a$k sözleri , seç beyen al =D
özlediğim kader sensin sevdiğim kadar ben Icon_minitimeSalı Tem. 21, 2009 12:38 am tarafından KยSยгSยZ

» Aslmmmmmmm =p
özlediğim kader sensin sevdiğim kadar ben Icon_minitimePaz Tem. 19, 2009 11:33 pm tarafından turkishstyle31

» Anlamlı Sözler 2009 MeKanCı
özlediğim kader sensin sevdiğim kadar ben Icon_minitimeSalı Tem. 07, 2009 1:07 am tarafından TanImsIz

» En Güzel Sms Sözleri - Yepyeni Hazir Mesajlar 2009
özlediğim kader sensin sevdiğim kadar ben Icon_minitimeSalı Tem. 07, 2009 1:04 am tarafından TanImsIz

» Doğum Günü Hazır / SMS Mesajları
özlediğim kader sensin sevdiğim kadar ben Icon_minitimeSalı Tem. 07, 2009 1:01 am tarafından TanImsIz

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde M € K A N C I adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Sinop Video,Sinop Resimler,Sinop Tarihi,Sinop Türküleri,Sinop Belediyesi,Sinop Haberler,Sinop adresi saklayın ve paylaşın
Sinop Forum
Gerze Sitesi Dikmen Sitesi Durağan Sitesi Helaldı Forum Sitesi Ayancık Forum Sitesi Türkeli Sitesi Link Değişimi Link Ekle - Üye olunuz

Üye olunuz

Ziyaretçi Defteri

Sinop Video

Sinop Sohbet Giriş !

Sinop Türküleri dinle !

Sinop Resimler

Sinop Tarihi

Sinop Türküleri

Sinop Belediyesi

Sinop Haberler

Sinop Gelenekleri

Sinop Spor

Türkeli Tarihi

Ayancık Tarihi

Helaldı Tarihi

Gerze Tarihi

Saraydüzü Tarihi

Boyabat Tarihi

Dikmen Tarihi

Durağan Tarihi

Erfelek Tarihi

Üye olunuz

ForumS
Gerze Sitesi Dikmen Sitesi Durağan Sitesi Helaldı Forum Sitesi Ayancık Forum Sitesi Türkeli Sitesi Link Değişimi Ayancık Forum Sitesi Türkeli Sitesi Link Değişimi Link Ekle -Gerze Sitesi Dikmen Sitesi Durağan Sitesi Helaldı Forum Sitesi Ayancık Forum Sitesi Türkeli Sitesi Link Değişimi Link Ekle -Gerze Sitesi Dikmen Sitesi Durağan Sitesi Helaldı Forum Sitesi Ayancık Forum Sitesi Türkeli Sitesi Link Değişimi Link Ekle -Gerze Sitesi Dikmen Sitesi Durağan Sitesi Helaldı Forum Sitesi Ayancık Forum Sitesi Türkeli Sitesi Link Değişimi Link Ekle -Gerze Sitesi Dikmen Sitesi Durağan Sitesi Helaldı Forum Sitesi Ayancık Forum Sitesi Türkeli Sitesi Link Değişimi Link Ekle -ayancıksinop Melankolia-forum-sitesi

Melankolia-forum-sitesi

Samet Özkan web sitesi
şiir
Samet Özkan
şair samet

özlediğim kader sensin sevdiğim kadar ben

YazarMesaj
PatRoN
GeneraL üye
GeneraL üye
PatRoN

özlediğim kader sensin sevdiğim kadar ben Empty
MesajKonu: özlediğim kader sensin sevdiğim kadar ben   özlediğim kader sensin sevdiğim kadar ben Icon_minitimePerş. Haz. 25, 2009 11:02 pm

Kadavradan ibaret bir gövde,
İmlası bozuk bir cümle..
Bir de aramızdaki büyüyen özlem..

Biliyorum gelmeyeceksin…
Ne sen olabileceğim gözlerinin dibinde..
Ne ben olabileceksin yüreğimin terinde..
Ama…
Bir cümle olduk biz..
Anlatım bozukluğuna meyal verdik ise de,
Sevgiye dair alıntılanmış,
En anlamlı söz olduk biz..
Bizden doğma mutluluğu var ettik
Sevda sağnağında…
Bizden olma bir fincan umudu tazeledik
Hayat çaydanlığında…

Ey kirpiklerinden sağdığım gökkuşağı yedi rengi,

Hüzünbaz hüzünleri unut..Ayak diblerine kök salmış siyah’ı da ..Koş yeni demlenmiş yürek demime..Sokul ve mevzilen gözlerinde kuruttuğum kirpiklerime..Şarkılar sustu biliyorum..Söz sırası bizde..Mutluluğumuzdan alıntı birkaç çift umudumuz var dudaklarımıza ördüğümüz..Erişmese de ellerimiz ellerimize, bir yolumuz var özleminde yürüdüğümüz..Sana kaç gel demiyorum..Biliyorum hakkım değil bu..Bırak kanlı bir savaşın içinde geçsin ömrümüz..Çilekeş bir sonbahar yaprağına özensin gözlerimiz..Aynı tende, aynı gölgede yürümese de mavi düşlerimiz, aynı sevdanın ıslak cümlelerinde büyüsün adımız..İlintilensin kokun Cennnetle, bize aidatlansın ayrılık…Ne fark eder ki..Ben sendeyim…Sen bende…Bükülse de cümlelerimiz , sökülse de alfabemiz biz bir cümleyiz..Sen ve ben…İki harf bir cümleden ibaret mutluluk…

Mutluluğuma umudumu bağışlayan,

Biliyorum özlem kör topal zamanlarında ilerliyoruz..Sen benden uzakta, ben senden ırakta yürümekteyiz..Dışı düşsüzlüğe gebe kalmış bir sabahın koynunda boyun bükmekteyiz..Bazen gözlerimiz nemlenmekte, bazen de özlem aramıza perdelenmekte..Ama bırakmak yok sevgili..Mutluluk umuda gark olmuşsa, artık dönüş yok bu yoldan..Ölüm ölümümüzü öldürmeden gitmek yok sevgili..Bırak ellerinden içmeyeyim bir bardak suyu..Bırak gözlerinde sabahlamasın yüreğim..Uzaklarda bana ait bir cümle ol yeter..Koynumda sonbaharları kurban edemesen de bırak yanımda hep umut ol yarınlara…

Sığlığıma / içimdeki yalnızlığa bir dirhem hayatı aşılayan,

Sus.Dikenli telleri dudaklarına getirip kanatma yaralarını..Kavuşmamanın ızdırabına kanıp içme hüznün şerbetini..Bak kör bir yüreğe sevgiyi öğretiyorsun..Büyüyor içimde ölen bir çocuk..Yarım değil cümlelerim..Mutluluk fiilinden umut deryası cümleler kuruyorum mavilere..Rüzgarı omuzlarıma alıp bulutlara yeni göç yolları buluyorum..Biliyorum her yol sana…Biliyorum her söz sana..Evet zor yaşadıklarımız..Zifiri bir karanlık ilerlediğimiz, bir ölüm kalım savaşı göğsümüzden sildiğimiz..
Bırak aramızdaki özleme bakıp durma..
Kefenle gözlerindeki ıslaklığı..
Gün vuslat zamanı..
Gün bizi bizde yaşatma anı..

Doldur gözlerine kız cocuğu hayallerini..
Yürü bana doğru harf harf..
Yürü bana doğru dua dua..
Bir de gelirken bana,
Bİr avuç maviyi çok görme sakın..

Unutma;
Özlediğim kadar Sen’sin..
Sevdiğim kadar Ben’sin..

“ Seni özlemin en güzel yanı;
Seninle her gün yeniden doğmak mavilere..
Hep nefes al emi..
Seninle hayatlansın bu hayatım….“

Sonsuz Öyküm

Hayatla mücadelemde saflarımın çoğunu kaybettiğim günlerdi. Birbirinin aynı olan günlerde bana uzatılan her dalı işte beni kurtaracak dal diye hiç geri çevirmeden tutuyordum.

Daha elimi uzatır uzatmaz kırılacağını biliyordum oysa yenilgiyi asla kabullenmeyen beynim, sevmekten hiç yorulmayan yüreğim, alarm zilleri çalıyordu sanki ikisini de kaybetmek üzereydim.

Ben, ben olmaktan çıkıyordum. Bunu fark ettiğim anda bir şey yapamamanın acısıyla gittikçe kabuğuma çekiliyordum. Zevk aldığım hiç bir şey istemiyordum. Ne beklediğimi de bilmiyordum. Bitmeyen geceler, huzursuz uykular, uyanmak istemediğim sabahlar birbirini kovalıyordu.

Geleceğe dair umutlarımın birer birer beni terk ettiği o günlerde sürpriz yaptın sen bana birden çıkıverdin karşıma işte.

Yüreğim yeniden canlanmaya başladı. Nasıl olduğunu unuttuğum gülümseme yeniden yayıldı yüzüme. Kabuğum kırıldı, karanlık dağıldı, umutlar yeşerip içimdeki yerini aldı.

Sabah olsun diye odaları arşınladığımı gecelerin bitmesini istemiyorum artık. Çünkü sen varsın. Seni yaşamak istiyorum.

Yaşadıkça çoğalacaksın. Sonsuz bir keşfe çıkacağım seninle. Her gün yepyeni şeyler bulacağım sende keşfetmekten, seni öğrenmekten hiç bıkmayacağım.

Yastığa başıma koyup gözümü kapadığım da içimi sonsuz bir huzur kaplayacak biliyorum. Aylardır uyuyamadığım uykuları bir çırpıda uyuyacağım. Yürek çarpıntılarıyla dolu karanlık saatler bitecek. Gecemi de gündüzümü de sen dolduracaksın. Senden öncesine ait ne varsa hepsini döktüm denize. Kimselere vermeye kıyamadığım maviyi getirdim sana, al ve yerleştir yüreğine.
Seninle birlikte yenilendiğimi hissediyorum.

Her sabah yeni güne değil, mutluluğa uyanacağım. Her sabah bütün hücrelerimin sanki ilk kez o gün doğmuşlar gibi harekete geçişini hayret ve heyecanla izleyeceğim.
Sesini duymak gücümü artırıyor, tükenmeyecek bir enerji veriyor.

Sen benim için bir şanssın. Hayat her zaman böyle şanslar sunmaz insana. Sunduğunda da bunun değerini bilmek gerek. Ve ben, Hayatın bana verdiği bu şansı sonuna kadar kullanmaya kararlıyım. Bir öyküsün sen artık hep yazılacak ama sonu hiç gelmeyecek bir öykü.

Anla

Ben seni degil aslinda
Belki bu kadar benligimin icinde
Ama benim olamamanini sevdim
O kadar yakin o kadar candan
Ama bir o kadarda uzaktan bende bi hasret oluşunu sevdim
Sen benim olmadin ki
Ben senin başkalarinin olurkenki gozlerini sevdim
Hep ayni masumluğu
Yumusak ellerini birturlu tutamamayi sevdim
Ben hep senin yakinlarinda
Ama hiç yaninda olamamayi sevdim

Ben seni değil bitanem
Senin olamamayi sevdim
Bir şeyler yanliş gitti ya her seferinde
Ben tum yanlislarimin sen olmasini sevdim
Anla be gulum
Ben seni degil
Bunca yasadigim sensizligi sevdim
Oyle ki hep ona sarilip uyudum geceleri
Sevgisizdim onu sevdim
Ben bitanem, kimsenin sevemeyecegi kadar
Kendimden bile haberim olmadan
O kadar, iste o kadar delicesine sevdim

İnci

Ben kumdum, denizin altında yatardım.
Sonra bir istridye kabuğunun içine doldum,
Kabuk beni işledi inci yaptı.
Bir kabuğun içindeki inciden kimin haberi olur ki?
Sen derinlere daldın çok derinlere…
Bu kabuğu avuçlarına aldın sudan çıkardın.
Sen kabuğun içinden inciyi çıkarıp adımı inci koyana kadar
Ben kum tanesiydim.Senin avuçlarında inci oldum.
Sevda oldum. Nolur beni yeniden rüzgarlara bırakma.
Ben bir kum tanesiyim..yok olur giderim…

Yasak Düş(tüm)

her şey bir garip bugün
sen garip ben garip
kafesteki kuş,sofradaki aş garip
birşeyler var yolunda olmayan biliyorum
ama neee..?
sen mutlu ben umutlu
ama birşeyler var
bir korku var yüreğimde
ılık esen bu rüzgar içimi donduruyor
bir sessizlik var ikimizdede
fırtına öncesi gibi
umutluyum ama huzurlu değil
bugün yada yarın birşeyler olacak
biliyorum ve ayrılık gelecek
gel yanıma uzan diyorsun
oysa ben yanına ölmek istercesine
kalmak istiyorum
saçında bir tel yüzünde bir ben
ve kendimde bir sen olmak istercesine ölmek istiyorum
mutlu bir ölüm yok derdi şaiir
şu anda ölmek yani ellerim sarılmışken bedenine
ve yüzün göğsümde uzanmışken sen
saclarını koklayarak
ve o can alıcı gözlerine bakarak ölmek
mutlu bir ölüm varmış be şaiir
demek istiyorum.
sen dışında ben içimde tir tir titriyoruz.
ürkek bir güvercin edası var titreyişinde
sende yasağa batmış bir düşün korkusu..
bende beş yaşındaki bir çocuğun,
annesinin terkine uğrama korkusunun titrekliği..

Sen

Saat gecenin bir yarısı. Belki de burukluk değil benimkisi, sadece sade bir sitem. Bir insanın sürekli mi canı sıkılır. Bir tarafa atılmış gibi hisseder yüreğini. Bir boşluktur doldurulmaz. Yerine koymak istersin farkında olmadan kimilerini, koyamazsın. Sarılmak istersin belki de ona hiç sarılmadığın kadar sıkıca ve yürekten.

Bazen öyle insanlar çıkar ki karşına, öyle zayıf anlarında yakalarlarki seni, o şiddetli sarılışları onlarla yaparsın. Tabiki o da karşılık verir sanki yerini o an için dolduruyormuş inancıyla sen zorladıkça zorlayan cinstendir. Yok ama bilmezki bu ayrıdır. Bir kere o çok eskilerden hatıra koku yoktur üzerinde koklamaya alıştığın. O tik tak atan, şiddetini gözbebeklerinin büyümesinden anladığın, dinledikçe hissettiğin yüreğin sesi başka türlüdür, yerini tutmaz. Kollar bir başka türlü sarardıki seni, o sarılış bedeni sardımıydı korku, üzüntü, kaygı kalmazdı. O eve geç gelişlerini bekleyen meraklı gözler telaşla kapıyı açtığında seni karşısında görmenin verdiği mutlulukla bir başka parlardı.

Şimdi yoksun. Uzaktasın… Kulaklarım o her sabah beni uyandırdığın sese muhtaç şimdi. O merakla gittiğim, gördüğüm, yaptığım, ettiğim her yeri her şeyi dinlemeye hazır seni özlüyorum. O asabi tavırlarıma sabırla karşılık veren seni özlüyorum. Uzak değilsin belki ama sana istediğim an uzanamayan ellerimi bir yerlere sığdıramıyorum.

Her şey içimde patlıyor; seviçler, kederler, kaygılar… Kimse yerini tutmuyor. Olmuyor işte; diyeceksin kocaman oldun ne bu çocukça yalnızlık. Bu yalnızlık değil annem, sensizliğe alışamamanın sitemi her boşlukta beni saran.

Yine de uzaklarda olsan da varlığını bilmek güzel. Hayatta olman bana güç veriyor. En azından senin için birseyler yapıyor olmanın gururu ve inancıyla yaşıyorum. Ama yine de ister yirmi yirmibeş, ister kırk kırkbeş, suya muhtaç bir çiçek gibi sana muhtacım.

Seni çok seviyorum…

özlediğim kader sensin sevdiğim kadar ben
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» yollara bakıpta ağlama sevdiğim..
» Bukadın ne kadar aciz böyle !